Świat się zmienia. Pracodawcy oczekują od nas nowych umiejętności. Masz problem z motywacją do nauki nowych rzeczy, które mogłyby pozwolić Ci zarabiać więcej lub zmienić pracę na lepszą, lepiej płatną? Nie chce Ci się, jesteś zmęczony, nie masz czasu... A może Twoje dziecko nie jest zbyt chętne do nauki? Naprawdę powinniście obejrzeć ten film.

8 stycznia 2018 r. byłem w Zespole Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego "HUBALA" w Radomiu. Zostałem tam zaproszony przez Dyrekcję szkoły i nauczycieli, aby dla kilku klas przeprowadzić spotkanie, mające na celu podniesienie finansowej świadomości uczniów, ale też zwiększenie ich chęci do uczenia się nie tylko w szkole ale i po szkole.

Inicjatorem przedsięwzięcia była radomska firma STANMAR, która dostrzega potrzebę włączania się przedstawicieli biznesu do procesu kształcenia uczniów, zarówno w obszarze zawodowym, jak i w zakresie ich rozwoju osobistego.

Na tę okazję przygotowałem prezentację w postaci filmu. Zanim jednak go obejrzysz, musisz coś wiedzieć. To bardzo ważne.

Prezentacja zawiera krótkie ćwiczenia, które wymagają Twej uwagi oraz kartki i długopisu. Aby osiągnąć maksymalne korzyści z jej obejrzenia, koniecznie trzeba je wykonać zatrzymując prezentację na 1-2 minuty. Obejrzenie „ciurkiem” nie da tego efektu – MOCNEGO EFEKTU… Co to znaczy? Niech za wyjaśnienie wystarczą słowa uczniów, którzy ćwiczenia wykonali. Po spotkaniu mówili: „to było mocne” i „dało do myślenia”.

Bardzo się cieszę z takiej ich reakcji i za to bardzo im dziękuję.

Mam nadzieję, że będzie to pozytywny impuls, dzięki któremu zaczną poświęcać więcej czasu na zdobywanie wiedzy i umiejętności, które przydadzą im się w życiu dorosłym - w pracy zawodowej, a co za tym idzie, łatwiej im będzie zdobyć zatrudnienie za przyzwoite pieniądze. Liczę również na to, że zaszczepimy w ten sposób ciekawość do finansów osobistych, co spowoduje, iż ostatecznie będą potrafili gospodarować ograniczonymi środkami, świadomie oszczędzać i inwestować, nie będą się zadłużać itp

W prezentacji wykorzystałem sporo informacji z moich książek:

"Co robić, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiać"

oraz "Emerytura nie jest Ci potrzebna".

Poniżej ta prezentacja w postaci filmu.

Przekonaj się, co jest takie "mocne" i "daje do myślenia"...

Jak zmotywować się do nauki?

Ciekawe