jacek

 

Jacek Borowiak

Emerytura nie jest Ci potrzebna

czyli

 

jak kilka Twoich decyzji może spowodować,

że zgromadzisz majątek

i szybciej osiągniesz wolność finansową

 

 Tu poznasz cenę książki w formacie PDF i drukowanej z autografem autora

Ponad 22 000 egzemplarzy sprzedane!!!

Tutaj przeczytasz o tym, jak ta książka zmienia ludzi, ich podejście do finansów, jakie osiągają efekty...

W sierpniu 2014 roku „Emerytura nie jest Ci potrzebna”

stała się numerem 1 rankingu TOP 7 Dni

jednego z dwóch największych

dystrybutorów książek w Polsce OSDW Azymut,

który ma w swojej ofercie blisko 100 tys. tytułów.

Tutaj możesz zobaczyć artykuł portalu Onet.pl o rankingu TOP 7 Azymutu pt. "Książka Borowiaka sprzedaje się lepiej niż Cejrowskiego i Coelho"

 

W grudniowo-styczniowym (2013/2014) numerze

miesięcznika o sztuce inwestowania "TREND"

ukazała się recenzja książki.

Redaktor naczelna napisała, że książka:

jest o tym „jak krok po kroku dążyć do wolności finansowej”,

pokazuje, że „wolność finansowa nie jest koncepcją dostępną jedynie

wąskiej grupie bogaczy, lecz może być udziałem każdego z nas”,

„niewątpliwą zaletą książki jest fakt, że prezentuje ona wiele konkretnych

przykładów i jest dopasowana do polskiej rzeczywistości” oraz, że

to "lektura obowiązkowa z zakresu edukacji finansowej".

Tutaj możesz przeczytać całą recenzję zamieszczoną w miesięczniku "TREND"

 

Dziennik "Echo dnia" zainteresował się książką

i przeprowadził wywiad z jej autorem.

Artykuły ukazały się 27 grudnia 2013r. i 10 listopada 2014r.

Tutaj możesz przeczytać jeden z wywiadów z "Echa dnia"

 

Większość z nas potrafi ciężko pracować za pieniądze. Dysponujemy wiedzą i umiejętnościami, pozwalającymi na ich zarabianie, ale często nie umiemy ich zatrzymać, a już niezwykle rzadko potrafimy zrobić tak, by to one pracowały na nas.

 

Co możesz zyskać dzięki tej książce?

 • Zrozumiesz, dlaczego bez względu na to, ile zarabiamy, miewamy problemy finansowe.
 •  
 • Poznasz, jaki wpływ na nasz majątek mają typowe decyzje, które podejmujemy.
 •  
 • Dowiesz się, jak kilka prostych zmian, dotyczących wydawania pieniędzy, może przynieść wymierne i pozytywne efekty oraz pozwolić żyć bez „szarpaniny” z finansami.
 •  
 • Zdobędziesz podstawową wiedzę finansową i inwestycyjną, bez której nie można osiągnąć finansowej wolności.
 •  
 • Poznasz możliwości i mechanizmy inwestycyjne, które pozwalają skutecznie budować majątek i dochód pasywny, by móc przeżyć swoje życie tak, jak chcemy.
 •  
 • Dowiesz się m.in. jak analizować i tworzyć własne strategie inwestowania na giełdzie z wykorzystaniem funduszy inwestycyjnych, jak kupić 20 nieruchomości na wynajem, gdy mamy zdolność kredytową tylko na jedną, jak zgromadzić 637 tys. zł więcej niż ktoś, kto ma taką samą pensję lub jak stworzyć sobie własną emeryturę w wysokości 3200 zł/mies.
 •  
 • … i przekonasz się, jak można to osiągnąć, żyjąc w Polsce, a nie w Ameryce.
 •  

Książka ma 240 stron. Tu znajdziesz szczegółowy spis treści.

Książkę tę od innych, o podobnej tematyce, odróżnia to, iż zawiera wiele przykładów praktycznych, osadzonych w polskich realiach. Przykłady są wzbogacone o gotowe pliki Excela (30 plików), które są dostępne do ściągnięcia za darmo po zarejestrowaniu się na naszej stronie w menu "Dla zalogowanych". Czytelnik może je wykorzystać do swoich celów, wstawić własne dane, a wyniki zostaną automatycznie obliczone.

Oto niektóre z tytułów plików:

procent_skladany-oszczedzanie.xls
ile_uzbierasz_odkladajac_miesiecznie_stala_kwote.xls
za_5_lat_chcesz_miec_pieniadze_na_samochod_lub_wesele.xls
Twoje_dziecko_milinerem_w_wieku_50lat.xls
jak_sfinansowac_studia_dziecka.xls
ile_inwestowac_na_emeryture.xls
masz_kapital-jaka_mozesz_wypłacac_sobie_emeryture.xls
zycie_z_odsetek.xls
ustalenie_celu_i_planu_finansowego.xls
wielkosc_kredytu_i_raty_kredytowej.xls
jakie_jest_faktyczne_oprocentowanie_kredytu.xls
inwestycja_jednorazowa_w_fundusz_akcji.xls
inwestycja_systematyczna_w_fundusz_akcji.xls
strategia_kup_i_trzymaj.xls
kupno_domu_dla_siebie_czy_mieszkania_na_wynajem.xls
kupno_telewizora-czy_raty_0procent_nic_cie_nie_kosztuja.xls
jaki_samochod_kupic.xls
 

Ta książka to praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka!!!

Mnóstwo przykładów i 30 plików Excela

do analizy i wykorzystania.

 

Dołącz na oficjalny fanpage książki na Facebooku.

 

Opinie o książce osób, które ją przeczytały:

Aneta, 39 lat, Warszawa - Właśnie przeczytałam książkę - powaliła mnie na kolana. Ta książka jest jak mocny kopniak :). Przeczytana jednym tchem w jeden wieczór uświadamia jakim człowiek jest „finansowym nieudacznikiem”. Zatem jeśli myślicie, że panujecie nad swoimi finansami, a w rzeczywistości ciągle pogłębiacie swój debet jak ja, zabierajcie się za czytanie. Ja rozpoczynam właśnie swój „lot do celu” czego i Wam życzę!!!!

Maria - W dzisiejszym świecie konsumpcji i pogoni za pieniądzem, bez których żyć się nie da, i nie ma jak, a także patrząc na mój wiek oraz zbliżającą się emeryturę, przeraża mnie to co czytam, słyszę w mediach czy radiu. Jako osoba związana przez dłuższy okres z działem finansowym, zainteresowałam się ową publikacją. Pozwoliła mi na pogłębienie dotychczasowej wiedzy, ale także dowiedzenie się pewnych nowości, o których nie wiedziałam, czy nie zdawałam sobie sprawy. Książka dała mi pewne wskazówki, dzięki którym myślę że będę mogła lepiej przygotować się do momentu, w którym już nie będę w stanie pracować. Być może, kiedy myślę na temat swojej starości, będę mogła spełniać swoje marzenia i nie martwić się za co zapłacę rachunki, czy kupię leki. Bardzo dziękuje zatem za tą wiedzę, którą zaczerpnęłam z tej książki. Wskazówki, które udało mi się odczytać na pewno wykorzystam w swoim życiu.

Anna - Książka napisana bardzo przystępnym i zrozumiałym dla każdego językiem. Podejmuje bardzo ważny, choć często niewygodny temat pieniędzy i ich roli w naszym życiu. Uważam, że jest przeznaczona dla czytelnika w każdym wieku, także dla młodzieży, której nie uczy się w szkole finansów i zarabiania w inny, niż tradycyjny, sposób. Powinna stać się lekturą obowiązkową dla osób, które chcą uniknąć kłopotów finansowych, a przede wszystkim dla tych, którzy nie chcą do końca życia „tkwić” w nielubianej pracy.

Dzięki tej książce dowiedziałam się o wielu możliwościach inwestowania i budowania własnego majątku. Szczególnie zainteresował mnie temat dochodu pasywnego. Bardzo podoba mi się sposób zarabiania bez pracy. Wiedziałam, że tak można, ale nie sądziłam, że to może być takie proste i możliwe dla każdego. Najbardziej podoba mi się praktyczne podejście autora książki do tematu finansów. Podaje on wiele przykładów z życia wziętych, a nie z „księżyca”. Bardzo przejrzyście pokazuje on sposoby budowania pasywnych źródeł dochodu, które pozwoliłyby „uwolnić się” od pracy etatowej.

Polecam lekturę książki wszystkim tym, którzy chcą własne życie przeżyć tak, jak tego chcą.

Bartek Już sam tytuł książki może wydawać się szokujący dla większości osób, które po raz pierwszy mają styczność z tematyką przedstawioną przez autora. Jak to? Żyć bez emerytury? To możliwe? Co więc pozostaje? Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu przeczytanie tej książki.

Autor nie stworzył grzecznego poradnika, który byłby pełen mądrości akademickich, czy przykładów czysto teoretycznych. Napisał książkę, która paradoksalnie nie odkrywa niczego nowego, a równocześnie uderza w samo sedno, w źródło przeszkód w każdym z nas. Jeśli już teraz w Twojej głowie powstaje jakaś wymówka, to masz rację, nie czytaj dalej. Jeśli jednak interesuje Ciebie to, dlaczego coś Ci się nie udaje, dlaczego ciągle brakuje pieniędzy, sięgnij po nią. Nie znajdziesz tam złotego środka, nikt nie poprowadzi Cię za rękę, jednak wyciągniesz z tej lektury więcej, niż Ci się wydaje.

Książka jest bardzo prosta, nie musisz obawiać się całego oceanu nowej wiedzy. Informacje podane są w sposób przystępny, a przykłady, co najważniejsze, są dobrane w sposób bardzo realistyczny, odpowiadający sytuacji większości z nas. Autor w żadnym miejscu nie pozwala na to, aby czytelnik zgubił się wśród podawanych treści, które obrazuje bardzo dokładnie i rzetelnie. Spodobało mi się to, iż mamy możliwość samodzielnie wypróbować proponowane narzędzia (pliki Excela), które autor udostępnił za pomocą strony internetowej. Jest to bez wątpienia wartość dodana książki, pozwala bowiem na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. Nie jest więc tak, iż po posiedzeniu z książką, odkładamy ją na półkę, tylko siadamy do komputera i działamy.

Warto zaznaczyć, iż przedstawione przez autora metody inwestowania i pomnażania kapitału nie zostały wzięte z kosmosu. Są dostępne dla każdego z nas i nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy mogli zainteresować się tym już dzisiaj. Wszystko zależy od naszych chęci, nastawienia i motywacji, o czym również jest mowa na stronach książki.

Polecam ją zarówno tym, którzy martwią się o swoją przyszłość i emeryturę, jak i tym, którzy żyją bardzo szczęśliwie, w dobrobycie. Dlaczego? Marzenia wielu ludzi, a więc bardzo dobrze płatna praca, dom i świetny samochód wcale nie zagwarantują nam bezpiecznej przyszłości. Może warto skupić się jeszcze na czymś? Ta książka nie ma na celu czegoś nas uczyć. Ona pokazuje, iż sami musimy zadbać o to, aby się czegoś nauczyć i że to my jesteśmy odpowiedzialni za nas samych. Co z tym zrobimy, również zależy tylko od nas. Warto po nią sięgnąć choćby i po to, aby mieć tego świadomość. Nie ma jasno określonego odbiorcy. Warto, aby zapoznał się z nią każdy domownik, obojętnie czy jest to nastoletnie dziecko, rodzic, czy teść. Tematyka dotknie każdego z nas, kwestią czasu jest tylko - kiedy.

Pani Anna z wydawnictwa zainteresowanego wydaniem książkiTa książka to ciekawy poradnik narzędziowy (by posłużyć się tu żargonem wydawców), wpisujący się w pewien sposób w aktualną dyskusję na temat wysokości przyszłych świadczeń emerytalnych Polaków i podkreślający właściwie to, o czym biją na alarm ekonomiści – brak nam nie tylko elementarnej wiedzy na temat finansów, ale również świadomego podejścia do tematu. Stworzony przez autora poradnik to próba podejścia do tematu oszczędzania i gospodarowania własnymi finansami całościowo – to nie tylko wskazanie konkretnych przykładów i matematycznych przeliczeń, ale również pokazanie, jakie mechanizmy psychologiczne leżą u podstaw naszych finansowych decyzji. Całość podana jest bardzo przystępnym językiem, co powoduje, że podawane przykłady są zrozumiałe dla osoby, której, mówiąc kolokwialnie, finanse i operacje finansowe jawią się jako czarna magia.

Tutaj znajdziesz więcej opinii o książce - jak zmienia ludzi, ich podejście do finansów, jakie osiągają efekty...

Dołącz na oficjalny fanpage książki na Facebooku.

Tu poznasz cenę książki

 

O autorze

 

Dr inż. Jacek Borowiak od 1997 roku jest nauczycielem akademickim.

Jest "nieugiętym" propagatorem edukacji finansowej i "wiecznym studentem" w zakresie motywacji, przyczyn osiągania sukcesu, finansów i inwestowania. Brał udział w kilkudziesięciu szkoleniach motywacyjnych, biznesowych i inwestycyjnych w Polsce, Niemczech, Holandii, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii, prowadzonych m.in. przez znane światowe autorytety z tych dziedzin (Roberta T. Kiyosaki, T. Harva Ekera, Briana Tracy, Darrena Hardy oraz z udziałem Donalda Trumpa).

Od kilkunastu lat jest aktywnym inwestorem na rynkach papierów wartościowych i nieruchomości.

Dzieli się swoim doświadczeniem wydając książki, publikując filmy na YouTube. Stworzył także grę edukacyjną SYGGLE® (www.syggle.com), dotyczącą finansów i inwestowania.

jacek

Ciekawe