Jednym z narzędzi, o jakich warto pomyśleć w drodze do wolności finansowej są inwestycje w nieruchomości, które uważane są za jedne z najbezpieczniejszych. Możesz je budować, zarządzać nimi, ale jako inwestor - kupować i sprzedawać lub wynajmować.

Inwestycje w ten rodzaj aktywów daje możliwość korzystania z dźwigni finansowej, która powoduje, że w swoim dążeniu do wolności finansowej przesiadasz się z furmanki do odrzutowca.

Ludzie bogaci często inwestują na rynku nieruchomości. Niektórzy z nich dzięki nieruchomościom stali się multimiliarderami, np. Donald Trump.

Zanim jednak podejmiesz decyzję aby wydać kilkaset tysięcy złotych lub zadłużyć się na taką kwotę, dobrze byłoby się do tego przygotować. Nie ryzykuj. Przy stosowaniu dźwigni finansowej można się bardziej rozbić. Jedziesz przecież odrzutowcem. Źle przygotowani „inwestorzy” tracą także na nieruchomościach.

Rozważ uczestnictwo w jakimś profesjonalnym kursie. Sam uczestniczyłem i uważam, że było warto. Jeśli brakuje Ci gotówki, to dowiesz się jak nabyć nieruchomość mając niewiele pieniędzy, jak dobrze ją kupić i sprzedać, jak sprawdzić ile faktycznie za nią zapłacisz oraz jak transakcję przeprowadzić bezpiecznie. Zdobędziesz wiele innych informacji i poznasz ciekawych ludzi.

Jeśli chcesz inwestować w nieruchomości na wynajem musisz koniecznie dowiedzieć się:

Jak dobrze wynająć mieszkanie i nie mieć problemów z najemcami? Tam też znajdziesz dokumenty najmu.

Jeżeli natomiast szukasz możliwości uzyskania atrakcyjnego kredytu na zakup nieruchomości, zobacz możliwości - konsultant skontaktuje się z Tobą.

Szukasz literatury dotyczącej inwestowania w nieruchomości? Polecam z mojej biblioteki interesujące pozycje.

Znajdziesz je po założeniu konta na naszej stronie w menu Dla zalogowanych.

Chcesz wyrazić swoja opinię o tym artykule lub o całej stronie? Napisz do mnie na opinie(małpa)lotdocelu.pl

Twoja opinia zostanie umieszczona w menu Opinie o stronie. Z góry Ci za nią dziękuję.

Ciekawe